+48 600 485 554 rolki@redwheel.opole.pl

W dniach 17-18 września 2016 r. na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyły się największe w historii istnienia projektu I ROLKI darmowe warsztaty rolkowe.

W ten niezwykły wrześniowy weekend do Warszawy przyjechało ponad 30 dyplomowanych instruktorów rolkarstwa zrzeszonych pod szyldem I Rolki, reprezentujących 12 polskich miast.

Podczas zorganizowanych z niespotykanym rozmachem darmowych warsztatów dla uczestników przygotowany niezliczoną ilość atrakcji. Prowadzono naukę jazdy na rolkach dla początkujących i zaawansowanych z podziałem na dzieci i dorosłych. Ponadto można było skorzystać z lekcji free slalomu, jazdy szybkiej i jazdy miejskiej. Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z m.in. takimi wyzwaniami jak blade cross, przejazd pod tyczką, skok nad tyczką, zawody free slalomu, i jazda szybka na 100 metrów. Opolska Szkółka REDwheel prowadziła warsztaty hokeja na rolkach, podczas których można było poznać podstawy tej bardzo szybkiej gry zespołowej, jak i zmierzyć się podczas zmagań meczowych.

Cyklem zamykającym każdy dzień warsztatów były pokazy free slalomu w wykonaniu Czapla Team oraz skoki przez przeszkody (ludzie ustawieni w szeregu oraz samochód) w wykonaniu mistrza jazdy agresywnej Pe Cet’a.

Organizatorzy zadbali również o możliwość poznania aktualnych trendów ze świata rolkarstwa prezentując nowe modele rolek Powerslide przeznaczonych do uprawiania różnych dyscyplin. Owe rolki można było bezpłatnie wypożyczyć i przetestować. Nasi goście mieli także okazję poznać profesjonalne specyfiki do konserwacji rolek (smary, oleje, itp.) marki Pro Lube, a przy okazji bezpłatnie, z pomocą specjalistów  zadbać o swoje łożyska (odrdzewianie, smarowanie). 

Jestem na 100 procent pewien, że zorganizowane w ramach projektu I ♥ Rolki warsztaty na długo pozostaną w pamięci zarówno samych uczestników, jak i organizatorów.

Tomasz Bardelski

 

 

zakoczyy-si-najwiksze-w-polsce-warsztaty-zorganizowane-przez-8222-i-rolki-8221