+48 600 485 554 rolki@redwheel.opole.pl

BEZPIECZEŃSTWO

W Szkółce Rolkarskiej REDwheel bardzo dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa uczestników zajęć.

Aby zminimalizować ryzyko związane z nauką jazdy na rolkach, każdy uczestnik zajęć BEZWZGLĘDNIE zobowiązany jest posiadać następujący sprzęt ochronny *:

ochraniacze łokci, kolan i nadgarstków
kask chroniący głowę i potylicę (dopuszczalne są kaski rowerowe, hokejowe, czy też kaski dedykowane różnym odmianom rolkarstwa)
UWAGA! Brak obowiązkowego sprzętu ochronnego uniemożliwia przystąpienie do zajęć.

Przed przystąpieniem do zajęć uczestnik lekcji wymagane jest zdemontowanie (o ile posiadają) hamulca znajdującego się w tylnej części rolki lub rolek. Hamulec przeszkadza, a nawet uniemożliwia poprawne wykonywanie niektórych ćwiczeń czy też naukę niektórych technik, a poza tym nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Jednocześnie pragnę Państwa uspokoić: w późniejszej fazie lekcji (na pewnym etapie zaawansowania) uczymy się hamować kilkoma sposobami z wykorzystaniem samych rolek, „bez udziału” wspomnianego hamulca.*

Jeśli chodzi o rolki dla najmłodszych uczestników zajęć, w sprzęcie wymagany jest montaż kółek w układzie liniowym (uczymy się jeździć na rolkach, nie na wrotkach). Jeżeli w rolkach zamontowano kółka w układzie trójkątnym (jedno kółko z przodu, dwa równolegle ustawione kółka z tyłu na zasadzie wrotek), przed przystąpieniem do zajęć należy zadbać o przestawienie kółek w ww. układ liniowy.*

Bezpieczeństwo

* Zdjęcie obrazujące przykładowy sprzęt rolkarski oraz prawidłowy układ kółek w rolkach.

PARTNERZY REDWHEEL

bezpieczestwo