+48 600 485 554 rolki@redwheel.opole.pl

REDwheel promuje czytelnictwo i…nie tylko!

W ubiegłym tygodniu spotkał mnie nie lada zaszczyt. W ramach akcji „Książkowe Motylki” polegającej na spotkaniach z „ciekawymi ludźmi” zostałem zaproszony do Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Opolu.

Podczas spotkania miałem okazję opowiedzieć dzieciom z klasy „Motylki” o swoim codziennym życiu.
Spotkanie rozpocząłem przybliżeniem mojej bardzo ciekawej i wymagającej pracy w Radio Opole.

Oczywiście ze względu na moją wciąż trawającą przygodę ze sportem, dzieci poznały tajniki hokeja na rolkach i hokeja na lodzie, a także dowiedziały się o istnieniu jednego z najlepszych polskich zespołów hokeja na rolkach TH Marsjanie Opole, w którym od wielu lat występuję.

Nie zabrakło opowieści o Szkółce Rolkarskiej REDwheel, w której zajmuję się nauką podstaw oraz doskonaleniem jazdy na rolkach.

Wspomniałem o tym, jak ławo można pomagać innym, jednocześnie realizując własną pasję (przeprowadzona przez REDwheel akcja charytatywna „Podaruj rolki” pod patronatem I Love Rolki i Rollkowisko).

Poza tym dzieci miały okazję nie tylko dotknąć, ale i przymierzyć sprzęt ochronny, w który odziany jest wyczynowy hokeista. Dzieci z podziwem i radością testowały na sobie wytrzymałość sprzętu. Zapewniam, sprzęt wytrzymał testy…

Ponadto zaprezentowałem dzieciom dostarczone mi przez Specjalistyczny Sklep Rolkowy Bladeville z Katowic nowatorskie rolki do hokeja Helios Trinity renomowanego producenta Powerslide Polska.

Punktem kulminacyjnym spotkania było czytanie dzieciom książki autorstwa Sally Gardner pt. „Chłopiec, który umiał latać”. Z planowanego jednego rozdziału, zaliczyliśmy aż trzy rozdziały, gdyż książka okazała się niezwykle interesująca i wciągająca.

W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować za cudowne, ale i wymagające spotkanie, dzięki któremu mogłem dzieci przekonać, że w życiu warto próbować, ryzykować, a nawet „iść pod prąd”, gdyż lepiej czasami „się sparzyć”, zyskując kolejne doświadczenie, niż potem żałować niewykorzystanych szans i okazji.

Drogie dzieci! Powodzenia!

Tomasz Bardelski

ksikowe-motylki-czyli-redwheel-promuje-czytelnictwo